Zdravie

So zdravím psíka súvisí nielen správna a vyvážená strava, pitný režim, ale napr. aj aktívny pohyb. Napriek tomu, že sa o psíka staráte ukážkovo, môžu ho postihnúť rôzne choroby, s niektorými sa dá veľmi rýchlo bojovať, niektoré vyžadujú dlhšie liečenie a niektoré môžete psíkovi maximálne čo najviac uľahčiť. Naši redaktori pre vás spracovali rôzne témy súviace so zdravím, ktoré vám poradia, ako chlpáčovi pomôcť pri najbežnejších chorobách a stavoch, s ktorými sa môžete pri starostlivosti o psíka stretnúť.

Kastrácia psa

Kastrovanie psa a fenky. Kedy kastrovať a koľko stojí kastrácia u veterinára?

Aké výhody alebo riziká so sebou kastrovanie prináša? Ako sa správa pes po kastrácii? Ako dlho sa pes po kastrácii zotavuje, aké sú riziká takéhoto zákroku a mnoho iného sa dozviete v článku.
Psie blchy

Blchy u psa a príznaky. Čo zaberá na psie blchy a ako sa ich zbaviť?

Blcha znepríjemňuje psovi život svrbením a štípaním, čo má za následok častejšie škrabanie či hryzenie srsti. Ako zistíte, že má pes blchy a ako sa zbaviť bĺch u psa čo najefektívnejšie?
Ruja u psa

Háranie feny a Ruja u psa. Koľko trvá prvé háranie?

Rovnako ako v ľudskom svete aj v tom zvieracom majú psie fenky (samice) komplikovanejší reprodukčný cyklus. Ide o zoopsychologické, ako aj neuroendokrinné procesy, ktoré majú svoje zákonitosti.
Kotercový kašeľ

Kotercový kašeľ u psa. Príznaky, liečba a prevencia

Kotercový kašeľ je infekčné a vysoko nákazlivé ochorenie postihujúce dýchacie cesty psov. Symptómy a závažnosť infekcie môžu byť u každého psa odlišné.
Hnačka u psa

Hnačka u psa. Zaberá diéta a čierne živočíšne uhlie pre psy

Príčiny vzniku hnačky môžu byť menej i viac závažné. Hnačka u psa je najčastejšie dôsledkom toho, že jeho metabolizmus, resp. tráviaci systém nepracuje správne.
Odčervenie psa

Odčervovanie psa proti parazitom. Tablety na odčervenie, priebeh a správne dávkovanie

Odčervenie psa je prevenciou nákazy parazitmi. Ide o jeden z dôležitých krokov, ktorým možno predísť tomu, aby vaše zviera napadli pásomnice, hlísty, škrkavky či machovce.
Zvracanie u psa

Pes zvracia žlč, bielu penu alebo krv. Ako mu pomôcť a zvracanie zastaviť?

Hnačky a zvracanie u psov patria k príznakom mnohých závažných až život ohrozujúcich ochorení. Zároveň môže ísť o nevinnú nevoľnosť či dôsledok konzumácie nevhodného jedla.
Separačná úzkosť u psa

Spôsoby, ako liečiť separačnú úzkosť u psa. Prejavy strachu a vystresovaný pes

Prejavy separačnej úzkosti rozhodne nie sú vítané – štekanie psa, zavýjanie, kňučanie, škriabanie na dvere, ničenie vecí či dokonca sebapoškodzovanie. Ako liečiť separačnú úzkosť u psa?
Svrab u psa

Ako vyzerá svrab u psa? Príznaky, infekčnosť, prenos na človeka a účinný liek na svrab

Máte pocit, že váš pes sa škriabe častejšie ako zvyčajne? Môže ísť o prašinu, čo je ľudové označenie pre známe infekčné ochorenie svrab. Aké sú jeho príznaky?
Prechladnutie u psa

Prechladnutie u psa – príznaky a liečba: časté močenie, kýchanie, teplota, sopeľ

Môže pes prechladnúť? Môžete sa od neho nakaziť? Všetko, čo potrebujete vedieť o prechladnutí u psa, sa dozviete v článku.
Šedý zákal u psa

Šedý zákal u psa – príčiny, príznaky, liečba. Kedy je nutná operácia a aká je cena?

Šedý zákal, alebo aj katarakta či beľmo, je ochorenie, pri ktorom dochádza k zakaleniu šošovky. To potom spôsobuje postupné slepnutie psíka.
Alergia na psa

Alergia na psa – prejavy/príznaky. Ako sa zbaviť alergie u detí, aké lieky zaberajú?

Pri dodržaní niekoľkých hygienických zásad, pravidiel správania a správnej starostlivosti o chlpáča môžete byť aj s týmto zdravotným problémom vášnivým psičkárom.
Teplota u psa

Teplota u psa: aká je normálna teplota, príznaky, teplota po operácii, očkovaní, pred pôrodom?

Aká je normálna teplota u psa, koľko je už zvýšená teplota, kedy by ste mali bežať na veterinu a čo podchladenie? Na všetky otázky tykajúce sa zvýšenej i zníženej teploty u psov vám odpovieme.
Zápal ucha u psa

Zápal vonkajšieho ucha u psa: príznaky, liečba

V našom článku sa pozrieme na príčiny, príznaky, diagnostiku a liečbu zápalu vonkajšieho zvukovodu u psa, s ktorým sa v praxi stretávame najčastejšie.
Obojok proti kliešťom pre psa

Najlepšie obojky proti kliešťom pre psa. Ako fungujú a sú vhodné pre šteňatá?

Obojok proti kliešťom predstavuje jeden z účinných spôsobov ochrany vášho psa. Pri výbere zvážte to, aký obojok pre psa s antiparazitickými účinkami vybrať. Poradíme vám, čím sa riadiť.
Očkovanie psa

Očkovanie psa proti besnote a kliešťom. Ako často očkovať, prvé očkovanie šteniatka a očkovací plán

Očkovanie psov je jeden z najefektívnejších spôsobov prevencie pred rôznymi vírusovými a infekčnými ochoreniami. Ktoré povinné očkovanie psov treba absolvovať? Ako často psa očkovať?
Triaška u psa

Triaška u psa: prečo sa pes trasie, ako zabrániť traseniu psa

Triaška u psa je pomerne bežný jav. Môže signalizovať nevinnú nervozitu, ale taktiež vážnejšie stavy. Preto je veľmi dôležité, aby ste sa zdravotný stav vášho miláčika naučili pozorovať komplexne.
Dysplázia bedrového kĺbu

Dysplázia bedrového kĺbu u psa – liečba, príznaky a prevencia. Pomôže operácia bedrového kĺbu alebo lieky na bolesť?

Dysplázia bedrového kĺbu je dedičným degeneratívnym ochorením, ktoré primárne postihuje psov stredne veľkých, veľkých a obrích plemien.
Parvoviróza – parvovírus

Parvoviróza – parvovírus u psa: inkubačná doba, príznaky, následky, prenos na človeka. Ako dlho trvá liečba?

Parvoviróza, psí parvovírus alebo hovorovo parvo patrí k najzávažnejším infekčným chorobám psov. V našom článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o prevencii, diagnostike a liečbe tejto choroby. 
Psinka

Psinka: príznaky, prejavy, očkovanie. Je prenosná na človeka?

Psinka je vysoko-infekčné multisystémové ochorenie s vysokou mierou úmrtnosti. Najviac ohrozené sú šteniatka, no ochorenie neobchádza ani dospelých psov.
Besnota

Besnota u psa – príznaky, prejavy a liečba. Funguje povinné očkovanie proti besnote?

Besnota u psa môže mať rôzne príznaky podľa typu ochorenia a fázy, v ktorej sa aktuálne nachádza. Čo je besnota za ochorenie? Ako sa prenáša besnota?
Babezióza

Babezióza u psov – príznaky, inkubačná doba a liečba. Je možný prenos na človeka?

Aké má babezióza príznaky? Aká je účinná liečba babeziózy u psov? Existuje očkovanie proti tomuto ochoreniu?
Pankreatitída u psa

Pankreatitída u psa – príznaky, liečba a diagnostika. Zaberá na zápal pankreasu diéta?

Ak je reč o pankreatitíde, ide vlastne o zápalové ochorenie pankreasu v akútnej alebo chronickej fáze. Aj na základe toho môže byť priebeh pankreatitídy u psa odlišný.
Päť najčastejších chorôb psov

Poznáte päť najčastejších chorôb psov?

Ľudí vie často prekvapiť, že aj psy môžu trpieť depresiami, alergiami alebo žltačkou. V dnešnom článku si prečítate o najbežnejších psích chorobách a o tom, aký by mal byť váš postup.