Starostlivosť o mačku

Starostlivosť o mačku, bez ohľadu na to, či ide o mačiatko, alebo o dospelého jedinca, zahŕňa výber vhodného krmiva a pitný režim, ale aj starostlivosť o srsť, pazúriky a chrup. Mačke treba venovať lásku a pozornosť, hoci vám ju ona nemusí prejavovať natoľko ako napr. pes. Aby ste svojmu štvornohému miláčikovi dokázali poskytnúť všetko, čo bude potrebovať, pripravili sme pre vás tematické články, venujúce sa starostlivosti o mačku po všetkých stránkach.

Váha mačky podľa veku

Váha mačky podľa veku. Koľko váži kocúr, mačka, mačiatko

Pri starostlivosti o mačku je dôležitým aspektom udržiavanie zdravej hmotnosti. Aká je ideálna váha mačiatka a dospelej mačky?
Mačací záchod

Ako naučiť mačku na mačací záchod alebo piesok. Ako často chodí mačka na záchod?

Výber toalety môže mať vplyv na to, či ju mačka vôbec bude používať. Pozreli sme sa nato, aké máte pri výbere záchoda pre mačku možnosti.
Vek mačiek

Koľko rokov sa dožíva mačka? Vek mačky v porovnaní s človekom

Správanie a prejavy mačky sa budú počas života meniť a aj vďaka nim je možné určiť približný vek mačky, ak ho nepoznáte. VIete, koľko rokov sa mačka dožíva?
Pĺznutie mačky

Pĺznutie mačiek – ako zabrániť vypadávaniu srsti u mačiek

Každá mačka prirodzene stráca chlpy a nezáleží na tom, či je dlhosrstá alebo krátkosrstá. Je však dôležité vedieť rozlíšiť, do akej miery je strata srsti prirodzená a kedy už ide o vážnejšiu príčinu.
Mená pre mačky

Aké mená pre mačky a kocúrov? Najkrajšie originálne a najčastejšie mačacie mená

Pri výbere mena pre mačku sa treba spoliehať nielen na to, ako znie vám, ale oplatí sa držať aj niekoľkých zásad, ktoré vám môžu uľahčiť tréning aj predstavovanie mena ďalším ľuďom.
Najlepšie granule pre mačky

Ako vybrať najkvalitnejšie granule pre mačky. Najlacnejšie granule nie sú najlepšie

To, čo mačka počas života konzumuje, má významný vplyv na dĺžku a kvalitu jej života. Čo by mali mačacie granuly obsahovať, aké druhy existujú, čo by mala mačka konzumovať v rôznych štádiách života?
Granule pre mačiatka

Najlepšie granule pre mačiatka: Eminent, Royal Canin, Applaws alebo Brit?

Jedným z najdôležitejších rozhodnutí pri mačiatku je voľba kvalitnej a vyváženej potravy. Pozreli sme sa na najlepšie granuly pre mačiatka.
Granule pre dospelé mačky

Granule pre dospelé mačky – Royal Canin, Purina, Applaws či Josera? Ktoré sú najlepšie?

Pri kúpe mačacích granúl je vždy potrebné brať do úvahy predovšetkým špecifické potreby vašej mačky, čo sa týka zdravia, možností pohybu a životného štýlu. Naučíme vás rozlišovať kvalitné krmivo.
Granule pre kastrované/sterilizované mačky

Granule pre kastrované mačky: Najlepšie granule pre sterilizované mačky sú Royal Canin a Brit

Sterilizované mačky sú náchylnejšie na nadváhu, preto potrebujú špeciálne granuly. Na trhu je veľké množstvo takýchto granúl a je potrebné vedieť rozlíšiť, po ktorých sa skutočne oplatí siahnuť.
Najlepšie hračky pre mačky

Najlepšie hračky pre mačky – myš, udica, škrabadlo či tunel pre mačku?

Aké sú najlepšie hračky pre mačky? Existuje tunel pre mačky? Je vhodné škrabadlo pre mačky aj do domu? Predstavíme vám najlepšie hračky, ktoré by vašej mačke nemali chýbať.