Darček pre psičkára a milovníka psov

Darček pre psičkára a milovníka psov

Pri výbere darčeka pre psičkára je dôležité zohľadniť nielen jeho osobné preferencie, ale aj potreby a charakter jeho psa. Hľadáte originálny darček, alebo skôr klasiku, ktorá neomrzí? Ideálne sú praktické darčeky, ktoré majiteľovi uľahčia starostlivosť o psa a zároveň podporia pohodu a zdravie štvornohého miláčika, avšak nie sú jedinou voľbou. Myslite aj na to, aké plemeno psa psičkár vlastní. Viete, že majiteľ svojho psa trénuje? Možno sa oplatí investovať do výcvikových pomôcok. Chodí s ním pravidelne na prechádzky? Obojok či kvalitný postroj môže byť vhodná voľba. Realizuje s ním nejaký psí šport? Praktické darčeky sú pre psičkára ideálnou voľbou. V obdarovaní milovníka psov sa skrýva radosť zo zdieľania lásky k týmto štvornohým spoločníkom. My pre vás máme niekoľko inšpirácií, ktoré vám možno vnuknú nápad, aký darček pre milovníka psov vybrať.

Publikované: 28.11.2023
Aktualizované: 01.07.2024
Obsah článku:

Darček pre psičkára má za úlohu potešiť samotného majiteľa a rovnako tak môže dožičiť radosť aj samotnému psíkovi. Pri výbere by ste mali myslieť na to, čo by sa milovníkovi psa zišlo. Mnohé bežné vybavenie či praktické pomôcky sú často lepšou voľbou ako prehnane kreatívne a dekoratívne darčeky, ktoré žiadny osoh majiteľovi psa neprinesú. Ponúkame vám niekoľko inšpirácií, ktoré vám môžu výber darčeka pre milovníka psov uľahčiť.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Pláštenky pre psov5*Zobraziť produkt
Pamlskovníky5*Zobraziť produkt
Vitamíny a doplnky stravy pre psov5*Zobraziť produkt
Postroje pre psov5*Zobraziť produkt
Šampóny pre psov5*Zobraziť produkt

Darčeky, ktoré chytia psičkára za srdce

Výber darčeka je pre niekoho otázkou minúty, pretože má zakaždým plno nápadov, pre iného je to však tortúra, pretože nápady neprichádzajú. Aby sme vám pri výbere originálneho darčeka pomohli, pripravili sme pre vás zopár tipov na zaujímavé a často vtipné darčeky pre milovníkov psov. Vtipné tričko, hrnček s fotkou, identifikačná známka či rámček na odtlačok labky môžu byť to pravé.

Originálnou spomienkou na vášho psíka bude rámik na fotografiu (rozmery 10 x 15 cm) a odtlačok labky. Hmotu, valček na rozvaľkanie hmoty, obojstrannú lepiacu pásku aj pravítko na orezanie nájdete v balení. Postup je veľmi jednoduchý, do rozvaľkanej hmoty zatlačíte labku, následne necháte hmotu vyschnúť a pomocou pásky ju nalepíte do rámčeka. Pokiaľ viete, že psík je citlivý na labky a do hmoty ani jednu jednoducho nedá, zvoľte bezdotykovú verziu, teda len odtlačenie labky na fóliu.

Môže byť na nej psík, ale pokojne môže ísť o spoločnú fotografiu obdarovaného a jeho štvornohého miláčika. Ide o personalizovaný a jedinečný darček. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú, ak sa obdarovaný nerád fotí, môžete na hrnček zvoliť nejaký trefný citát. Hrnček na kávu či na čaj bude nápaditou spomienkou a pri každom použití vyvolá úsmev na tvári.

Vtipná potlač nemusí byť len na hrnčeku, ale aj na tričku. Vhodným darčekom pre psičkára bezhranične milujúceho svojho štvornohého miláčika bude tričko s motívom alebo sloganom, ktoré pobaví aj poteší. Na výber sú rôzne farby a veľkosti, vybrať si môžete rôzne motívy doplnené o originálny text. Vďaka tomu potešíte majiteľa chrta, vlčiaka i čivavy.

Adresár, resp. identifikačný štítok je pre psičkára roztomilým darčekom. Čipovanie je dnes už povinnosťou, preto nie je vo svojej podstate takýto štítok potrebný, ale ak sa psík zatúla, môže výrazne uľahčiť jeho návrat domov. Štítok je na jednej strane praktický (môžete doň vložiť údaje o majiteľovi), na druhej strane ide o štýlovú záležitosť.

Vesty na výcvik ponúkajú pohodlný a praktický spôsob prenášania rôznych pomôcok na tréning, ako napríklad klikerov, píšťalky, vody, krmiva či výcvikových odmien. Výcvikové vesty majú obvykle množstvo vreciek, priečinkov a priestoru na uloženie potrebných pomôcok, čím majiteľovi uľahčujú organizáciu a prístup k vybaveniu počas tréningu. Majiteľ v pozícii trénera tak má všetko po ruke a aj vďaka tomu môže tréning prebiehať plynulo a efektívne.

Potrpí si psičkár na overenú kvalitu? Kožené obojky, vyrobené z kvalitnej kože, nielenže dodávajú psovi elegantný vzhľad, ale tiež poskytujú odolnosť a dlhú životnosť. Kožené obojky sú považované za najpohodlnejšie, čím zabezpečujú psiemu priateľovi maximálny komfort počas prechádzok a tréningu. Okrem toho sú často prispôsobiteľné vďaka rôznym veľkostiam a štýlom, čo umožňuje vybrať obojok ideálny pre dané plemeno psa. Ak chcete, aby bol obojok originálnejší, dajte naň vytlačiť/vygravírovať meno psíka, prípadne aj jeho identifikačné údaje.

Darčeky, ktoré potešia psičkára i jeho psíka

O niečo menej tradičným darčekom pre psíčkara, ktorý je však veľmi praktický, je podarovanie niečoho, čo sa zíde psíkovi. Možno vám nepripadajú pláštenka, kliker či postroj ako to najlepšie, čo sa dá vymyslieť, ale vedzte, že je to rozhodne niečo, čo poteší. Každý, kto to so svojím psíkom myslí vážne, čo sa výcviku a trávenia času týka, nepovie darčekom tohto typu nie. Oblečenie pre psa, výcviková vesta, automatické kŕmidlo, box na granule, nové vodítko či postroj pre psa, hygienické pomôcky alebo vrecká na psie exkrementy. To všetko môžu byť vhodné darčeky pre psičkára, ktoré rozhodne budú mať využitie.

Reflexné obleky pre psov sú ideálnym darčekom pre všetkých milovníkov štvornohých priateľov a súčasne sú tiež darčekom pre samotného psa. Hlavnou výhodou tohto darčeka je, že majiteľ psa dostane darček, ktorý zvyšuje bezpečnosť jeho štvornohého miláčika. Reflexná vesta disponuje reflexnými prvkami, odrazkami či dokonca svetielkami, ktoré psičkár ocení hlavne počas prechádzok za horšej viditeľnosti alebo počas noci. Takýto darček je teda funkčný a zároveň veľmi nápaditý.

Praktickým darčekom, ktorý poteší majiteľa i psa, sú tiež pláštenky. Hlavnou výhodou plášteniek je, že chránia psa pred nepriaznivým počasím, dažďom, snehom, vodou či blatom. Vďaka pláštenke pre psa ostane zviera v suchu a čisté. Psičkár teda bude mať radosť, že pes nebude po prechádzke mokrý a špinavý, takže nie je potrebné kúpanie. Pláštenky pre psov sú darčekom, ktorý spája praktickosť s láskou k štvornohému priateľovi.

Pravidelný výcvik psa si môže psičkár uľahčiť aj vďaka praktickej píšťalke. Píšťalky na výcvik psov predstavujú užitočný darček. Majiteľom umožňujú efektívne komunikovať so psom a učiť ho novým povelom a trikom. Sú ideálne na tréning a osvojovanie si disciplíny, čo vedie k lepšiemu správaniu psa v rôznych situáciách. Píšťalky sú tiež skvelým prostriedkom na posilnenie pozitívneho správania psa.

Tréningový kliker, podobne ako píšťalka, vie byť veľmi užitočnou pomôckou hlavne počas výcviku psa alebo pri učení ho disciplíne. Majitelia, ktorí si na tréningu svojho psa dávajú záležať, sa takémuto darčeku zaručene potešia. Tento malý zvukový – tréningový nástroj slúži na pozitívne posilnenie správania psa, umožňujúc majiteľovi okamžite oceniť a odmeniť želané správanie. Slúžia na komunikáciu so psom a umožňujú mu rýchlejšie porozumieť povelom od pána/pani.

Vďaka takémuto darčeku bude mať majiteľ odmenu pre svojho psa vždy po ruke. Vďaka pamlskovníkom už nemusí mať psičkár pamlsky, maškrty či granuly po vreckách nohavíc či vo vetrovke. Praktický pamlskovník mu umožní mať tieto dobroty vždy na dosah, keď ich potrebuje. Ide o skvelé príslušenstvo počas bežných prechádzok alebo v priebehu výcviku. Dostupné sú rôzne typy pamlskovníkov v podobe tašiek cez plece, okolo pásu či na opasok.

Uľahčiť majiteľovi starostlivosť o psa možno aj pri kŕmení. Veľmi nápaditým a inovatívnym darčekom sa môže stať automatické kŕmidlo pre psov. Tieto zariadenia umožňujú presné dávkovanie jedla v pravidelných intervaloch, čo je ideálne pre majiteľov, ktorí niekedy nestíhajú psa nakŕmiť v rovnakom čase, nečakane niečo musia vybaviť alebo sú dlhšie preč. Automatické kŕmidlá zabezpečujú, že pes dostane svoje jedlo včas, čím sa udržuje jeho pravidelný stravovací režim a podporuje zdravý životný štýl. Dostupné sú v rôznom dizajne i veľkostiach.

Kontajnery a boxy na granuly predstavujú užitočný darček pre majiteľov psov, ktorí dbajú na čerstvosť a správne skladovanie krmiva svojho štvornohého priateľa. Tieto praktické úložné riešenia zabezpečujú optimálne podmienky na skladovanie granúl, chránia ich pred vlhkosťou a vzduchom, čím udržiavajú ich výživovú hodnotu. Okrem zachovania kvality krmiva prispievajú kontajnery a boxy na granule aj k udržiavaniu čistoty a poriadku v domácnosti.

Milovníka psov určite potešíte, ak mu dáte najavo, že vám na zdraví jeho štvornohých kamarátov záleží. Takáto forma darčeka poteší majiteľa a rovnako tak i psíka. Tieto doplnky môžu poskytnúť psom potrebné živiny, ktoré môžu chýbať v ich strave, a tak podporiť ich imunitný systém, zdravie kostí a kĺbov, ale aj kvalitu srsti a kože. Darček vo forme vitamínov a doplnkov môže byť špeciálne prispôsobený potrebám konkrétneho psa, či už ide o šteniatko, dospelého psa alebo seniora.

Viete, že milovník psov takýto darček využije? Tieto praktické a bezpečné doplnky umožňujú majiteľom psov bezproblémové a pohodlné cestovanie s ich psom, či už ide o krátke výlety, návštevy veterinára alebo dlhšie dovolenky v psej spoločnosti. S cestovnými taškami, klietkami a prepravkami majú majitelia istotu, že ich psí priateľ je v bezpečí, pohodlí a zabezpečený počas prepravy. Zároveň má pes počas prepravy vlastný priestor na odpočinok, jedlo i vodu. Ako praktický darček sú pomôcky na cestovanie so psom rozhodne dobrou investíciou a potešia každého milovníka psov.

Prekvapiť môžete psičkára aj peknou a kvalitnou vôdzkou pre psa. Na pravidelné prechádzky takéto vybavenie zaručene využije. Táto jednoduchá, ale dôležitá pomôcka poskytuje majiteľom kontrolu nad psíkom počas prechádzok. Vôdzka by mala byť dostatočne odolná a mala by zodpovedať určitým limitom konkrétneho plemena (pozn. veľkosť a hmotnosť). Dostupné sú totiž rôzne druhy vodítok od klasických textilných či lanových cez samonavíjacie vôdzky až po prepínacie či stopovacie vôdzky. Praktické môžu byť tiež reflexné vôdzky, ktoré majú aj bezpečnostnú funkciu.

Pre majiteľov znamenajú postroje nielen nástroj na kontrolu psa, ale aj spôsob, ako vyjadriť svoj osobný štýl a vkus prostredníctvom výberu farebných variácií a štýlových detailov. Ak poznáte vkus majiteľa a veľkosť psa, postroje pre psa môžu byť naozaj ideálnym darčekom. Pre psičkárov, ktorí preferujú pohodlie postrojov pred vodítkom a obojkom, môžete vyberať z rôznych druhov postrojov. Dôležitá je kvalita zapínania, materiály a takisto sa môžete zamerať na reflexné prvky, ktoré sú dnes súčasťou reflexných postrojov.

Bezpečnosť a pohodlie štvornohého kamaráta počas venčenia sú veľmi dôležité. Či psa venčíte na vôdzke alebo voľne, svietiaci obojok pre psa je vhodnou výbavou. Tieto obojky sú vybavené LED svetlami, ktoré zvyšujú viditeľnosť psa v horšom osvetlení alebo za tmy, čím znižujú riziko nehôd a umožňujú bezstarostné nočné prechádzky. S rôznymi farebnými možnosťami a svetelnými režimami sa svietiace obojky stávajú nielen praktickým bezpečnostným opatrením, ale aj štýlovým doplnkom.

Praktické vybavenie a príslušenstvo zaručene poteší každého psičkára. Antiparazitické obojky pre psov sú výborným darčekom pre majiteľov psov, ktorí chcú poskytnúť svojmu štvornohému priateľovi optimálnu ochranu pred parazitmi. Tieto obojky obsahujú účinné látky, ktoré odpudzujú kliešte, blchy, vši a iné parazity, chrániac psa pred možnými chorobami a nepohodlím spojeným s ich napadnutím. V porovnaní s inými formami antiparazitnej ochrany sú obojky považované za jednoduché a dlhotrvajúce riešenie, ktoré nemá negatívny vplyv na pohyb a pohodu psa.

Tieto doplnky môžu vyčarovať na tvári milovníka psov úprimný úsmev. Zároveň má prívesok, známka alebo svetielko na obojok aj funkčné využitie. Vďaka známke či prívesku je možné psa identifikovať v prípade, ak sa zatúla. Takisto môže ísť o štýlový doplnok. Prívesky aj známky môžu obsahovať meno, môžu mať rôzny tvar, farbu a súčasne plnia informačný účel. Svetielko na obojok zvyšuje bezpečnosť psa za zhoršených svetelných podmienok. Takýto drobný darček pre psičkára môže byť sympatickým znakom, že myslíte na skutočné detaily a viete, čo mu chýba.

Užitočný darček pre milovníka psov? Možno práve doplnkové vybavenie v podobe kliešťov či zastrihávačov na pazúriky môže byť niečo, čo psičkárovi vo výbave chýba. Pravidelné strihanie či brúsenie pazúrikov nielen zabezpečuje pohodlie psa pri chôdzi a pohybe, ale tiež zabraňuje potenciálnym problémom, ako sú zlomené pazúriky či bolestivé deformácie. Kvalitné kliešte na pazúriky by teda vo výbave žiadneho majiteľa psa nemali chýbať.

Ak chcete psičkárovi pomôcť v starostlivosti o psa, možno sa poteší aj kvalitnému psiemu šampónu. Zvlášť, ak je majiteľom plemena, ktoré si vyžaduje pravidelný kúpeľ a spotreba šampónu pre psov je vyššia. Pamätajte, šampóny určené pre ľudí nie sú vhodné pre zvieratá a predstavujú zdravotné riziko. Tieto špecializované šampóny sú navrhnuté tak, aby nezaťažovali citlivú pokožku psa, zároveň však účinne odstraňujú nečistoty a zanechávajú srsť sviežu a voňavú. Mnoho šampónov pre psov obsahuje aj prírodné a hydratačné látky, ktoré pomáhajú udržiavať optimálnu vlhkosť kože a zabraňujú nadmernému vysušovaniu.

Starostlivosť o psiu srsť je rozhodne niečo, čo rieši množstvo majiteľov psov. Strojčeky na strihanie psov sú vynikajúcim darčekom pre majiteľov psov, ktorí preferujú individuálny prístup k úprave vzhľadu svojho psa v pohodlí domova. Strojčeky umožňujú majiteľom šetrné strihanie srsti svojho psa podľa ich vlastných predstáv a potrieb. S rôznymi nadstavcami a nastaveniami strojčeky poskytujú možnosť prispôsobiť úpravu podľa dĺžky srsti a vytvoriť jedinečný štýl pre každého psa. Navyše, strihanie doma umožňuje majiteľom ušetriť čas a financie, ktoré by inak investovali do profesionálnej úpravy.

Psí chrup je kapitolou samou osebe. Je však jasné, že okrem dentálnych maškŕt je nevyhnutná aj precíznejšia starostlivosť. Špeciálne navrhnuté kefky sú ideálne na odstránenie zubného povlaku a zabránenie tvorbe zubného kameňa, čím prispievajú k celkovému zdraviu zubov a ďasien psa. Pravidelné čistenie zubov môže predchádzať nepríjemnému zápachu z úst a znižovať riziko závažných ochorení ústnej dutiny.

Náhubky môžu byť obzvlášť užitočné pri tréningu a socializácii psov. Tento praktický doplnok má viacúčelové využitie. Primárne sa odporúča majiteľom väčších psov pri socializácii s ostatnými psami alebo pri návštevách veterinára. Takisto sú náhubky vhodné v prípade, že sa pes nachádza v prostredí, kde hrozí konzumácia nebezpečných predmetov alebo nečistôt, napríklad počas vychádzok. K dispozícii sú rôzne druhy náhubkov – plastové, kovové, kožené či textilné.

Hoci by sa mohlo zdať, že ako darček nie je toto vybavenie vhodné, vedzte, že mnoho majiteľov psov sa takémuto funkčnému darčeku zaručene poteší. Tí majitelia, ktorým záleží na čistote okolitého prostredia, vrecká na exkrementy vo svojej výbave zaručene majú. Ak viete, že majiteľovi na hygienickej likvidácii psích výkalov záleží, takýto darček môže byť praktickým darom, ktorý psičkár ocení.


Ďalšie články z kategórie Psy

Vaše hodnotenie:
(92%)