Starostlivosť

Starostlivosť o psa, či už o dospelého jedinca alebo o šteniatko, zahŕňa nielen výchovu psíka a jeho stravu, resp, správne kŕmenie, ale napr. aj starostlivosť o jeho srsť. Psíka treba pravidelne odčervovať, pravidelne ho venčiť, venovať sa mu. Aby ste svojmu štvornohému miláčikovi dokázali poskytnúť všetko, čo bude potrebovať, pripravili sme pre vás tematické články, venujúce sa starostlivosti o psíka po všetkých stránkach.

Psie roky

Psie roky na ľudské. Vek psa ukáže tabuľka. Pozri, koľko sa dožíva

Chcete vedieť, koľko sa dožíva pes v priemere? Ako sa počítajú psie roky alebo ako zistiť vek psa? Čítajte ďalej a všetko dôležité sa dozviete.
Príznaky umierania psa

Príznaky umierania psa. Ako sa správa a ako dlho umiera

Hoci je odchod psíka ťažký, mal by byť dôstojný, bezbolestný a pokojný. Viete, aké sú príznaky, keď pes umiera?
Mená pre psov

Aké mená pre psov a aké pre fenky. Najkrajšie sú netradičné a originálne

Okrem širokej ponuky mien je aj niekoľko zásad, ktoré by pri výbere mali ostať dodržané. Skvelou pomôckou môže byť napríklad psí kalendár či inšpirácia v podobe netradičných mien pre psov.
Gravidita psa

Gravidita psa deň po dni – ako sa prejavuje gravidita fenky (príznaky), trvanie

Vývoj plodov v maternici má zásadný dopad na vývoj a rast mláďat po pôrode a zároveň na ich celý život. Na čo si dávať pozor a ako vašu fenu správne kŕmiť?
Puberta u psa

Puberta u psa: kedy začína a ako dlho trvá? Obdobie vzdoru a dospievanie psa

Puberta je veľmi dôležité obdobie, ktoré slúži na stanovenie hraníc medzi vami a vaším chlpáčom. Pes je ešte stále vo vývine, telesnom, psychickom aj pohlavnom, preto je dôležité dbať na správnu výživu.