Zdravie mačky

Mačky sú v porovnaní so psíkmi náchylnejšie na choroby. Často je dôvodom chorôb stres, ktorý mačky často trápi. Hoci sa o mačku staráte ukážkovo, môžu ju potrápiť rôzne ochorenia. S niektorými sa dá bojovať pomerne rýchlo, niektoré zas vyžadujú dlhšie liečenie a niektoré môžete zvieratku iba čo najviac uľahčiť. Spracovali sme pre vás rôzne témy súviace so zdravím, ktoré vám poradia, ako mačičke pomôcť pri chorobách a stavoch, s ktorými sa môžete pri starostlivosti o ňu stretnúť.

Mačka zvracia

Mačka zvracia vodu, krv, žlč, bielu penu. Čo robiť, ako zastaviť zvracanie?

Zvracanie u mačky nie je neobvyklým javom a zažila ho väčšina majiteľov. Dôvodom môže byť obyčajné nestrávenie chumáča srsti, ale aj závažné ochorenie.
Odčervenie mačky

Odčervenie mačky – Tablety proti parazitom, pasta aj prírodné antiparazitiká

Červy a ďalšie črevné parazity môžu mačiatkam aj dospelým mačkám spôsobovať celý rad zdravotných problémov. Kedy a ako často mačku odčervovať?
Sterilizácia/kastrácia mačky

Sterilizácia mačky a kastrácia kocúra. Kedy kastrovať, aká je cena a starostlivosť po sterilizácii

Hlavným účelom kastrácie je predísť nechceným vrhom a tým aj nekontrolovanému množeniu mačiek. Samotný zákrok so sebou prináša určité výhody, rovnako ako nevýhody.
Očkovanie mačky

Očkovanie mačiek proti besnote, chrípke i leukémii. Aký je vakcinačný plán, ktoré očkovanie je povinné?

Vakcinácia môže mať výrazný vplyv na dĺžku života a zdravie vašej mačky, preto ju netreba podceňovať. V akom veku je potrebné s očkovaním začať?
Hnačka u mačky

Hnačka u mačky. Pomáha čierne uhlie aj probiotiká pre mačky

Príčin vzniku hnačky je niekoľko – vírusy, parazity, rakovina alebo len potravinová intolerancia. Ako zastaviť mačke hnačku a aká liečba sa odporúča?
Vývoj mačiatka

Vývoj mačiatka: kedy mačiatka otvárajú oči, kedy odstaviť mačiatko, kedy je mačka dospelá?

Čím si mačiatka prechádzajú v jednotlivých štádiách vývoja, aké potreby majú, od akého bodu sa mačiatko považuje za dospelú mačku? Odpovede sa dozviete v článku.
Chorá mačka – príznaky

Chorá mačka – príznaky: Hnisavé oči, mačka slintá, kýcha, je zachrípnutá alebo ju napína

Rýchlosť, akou dokáže i nevinná choroba prerásť do život ohrozujúceho stavu už v priebehu pár hodín, je u mačiek výrazná. Preto by ste príznaky choroby nemali podceňovať.
Najčastejšie choroby mačiek

Najčastejšie choroby mačiek (infekčné, vírusové, neurologické, kožné): svrab, toxoplazmóza či chrípka?

Hlavným spúšťačom väčšiny mačacích ochorení je stres. Tieto zvieratá sú naň extrémne náchylné. Ktoré choroby sú najčastejšie, aké sú ich príznaky, diagnostika, liečba a prevencia?
Mačacie blchy

Mačacie blchy a príznaky – ako zlikvidovať blchy u mačiek?

Zvládnuť blchy môže byť dlhým a únavným bojom, preto vám ponúkame tipy, ako sa ich čo najúčinnejšie a najrýchlejšie zbaviť a ako na prevenciu proti nim.
Kožné choroby mačiek

Kožné choroby mačiek – najčastejšie sú dermafytóza, prašina a kožné choroby spôsobené alergiami

V článku vám povieme o najčastejších mačacích chorobách kože, ich príznakoch, diagnostike a liečbe. Prezradíme vám, ako týmto problémom predchádzať a ktoré z ochorení môžete od mačky dostať vy.
Choroby mačiek prenosné na človeka

Choroby mačiek prenosné na človeka

Chorôb, ktoré môžu prejsť z mačky na človeka nie je tak veľa. Čo taký svrab u mačky, blchy alebo infekčné choroby mačiek? Je toxoplazmóza u mačiek pre človeka naozaj nebezpečná?