Darček pre psa na Vianoce

Darček pre psa na Vianoce. Tipy na najlepšie hračky a maškrty

Obdarovanie psa na Vianoce nie je len prejavom lásky, ale aj príležitosťou pre majiteľov prejaviť svojmu psíkovi, že im na ňom skutočne záleží. Ak ste vášnivý psičkár, prečo teda niečím nepotešiť na Vianoce aj svojho štvornohého kamaráta? Ideálne darčeky pre psa nie sú len chutné maškrty, zdravé dentálne pamlsky, sušienky pre psa, krmivo, ale aj výcvikové a zábavné hračky. Psy milujú hračky, ktoré ich zabavia a zároveň stimulujú ich zmysly. Loptičky, pískacie, interaktívne hračky, hračky na preťahovanie, frisbee alebo hračky v podobe hlavolamov. Vhodným darčekom môže byť aj pekný obojok, oblečenie pre psa alebo komfortný pelech. V našom zozname inšpirácií nájdete toho ešte omnoho viac.

Publikované: 28.11.2023
Aktualizované: 28.11.2023
Obsah článku:

Pri výbere darčeka pre psa je dôležité zohľadniť jeho potreby, veľkosť, osobnosť či charakteristiku daného plemena. Nech už chcete vášmu psíkovi dopriať chutnú maškrtu, praktické vybavenie alebo nápadité hračky, myslite na to, že ide hlavne o to, aby mal pes z darčeka radosť. Rozmýšľate, aký darček pre psa by bol najlepší? My sme vyberali vhodné inšpirácie a tipy na hračky, maškrty a darčeky naprieč rôznymi kategóriami chovateľských potrieb pre psov. Tu je niekoľko zaujímavých tipov, ktorými môžete potešiť aj vášho domáceho miláčika.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Pískacie hračky pre psov5*Zobraziť produkt
Interaktívne hračky pre psov5*Zobraziť produkt
Pelech pre psa5*Zobraziť produkt
Barf pre psov5*Zobraziť produkt
Mikiny a svetre pre psa5*Zobraziť produkt

Loptičky a hračky na aportovanie sú pre psov vynikajúcim spôsobom, ako im poskytnúť dostatočnú a zábavnú fyzickú aktivitu. Tieto hračky zohrávajú dôležitú úlohu v podpore celkového zdravia a pohody psa. Navyše práve aportovanie dokáže medzi psom a majiteľom posilňovať puto a vzájomnú dôveru. Pre mnohých psov je aportovanie súčasťou prirodzeného inštinktu. Táto aktivita má pozitívny vplyv nielen na fyzickú kondíciu zvieraťa, ale aj na jeho psychickú pohodu. Aportovanie ja zároveň súčasťou tréningového procesu a nepredstavuje tak len bezcieľnu zábavu. Psy sa učia povely, udržiavať pozornosť a koncentrovať sa. Pre majiteľov je to tiež výborný spôsob, ako stráviť kvalitný voľný čas so psom. Hračky na aportovanie či loptičky pre psov sú rozhodne skvelým darčekom za každých okolností.

Darček pre psa v podobe pískajúcej hračky je synonymom hry a zábavy. Pískací mechanizmus v týchto hračkách je pre psov veľmi atraktívny. Tým, že hračky vydávajú takéto zvuky, stimulujú psie inštinkty. Psíka povzbudzujú k aktivite a taktiež ho motivujú k hre. Pre psov je pískací zvuk zábavný, čo prispieva k lepšiemu psychickému zdraviu zvieraťa.

Hračky na preťahovanie pre psov predstavujú nielen zábavný spôsob, ako stráviť čas, ale sú tiež vynikajúcim prostriedkom na posilnenie väzieb medzi psom a jeho majiteľom. Psom dávajú možnosť vyžiť svoju prirodzenú potrebu po fyzickej a silovej aktivite. Zvlášť niektoré psie plemená tento druh zábavy veľmi obľubujú. Hračky a uzly na preťahovanie zahŕňajú posilňovanie čeľusti a svalov, stimuláciu zubov a ďasien, a tiež podporu celkovej mentálnej pohody psa. Preťahovacie hračky umožňujú psom prejaviť svoje prirodzené inštinkty, lovecké a obranné správanie, čo napomáha uvoľneniu energie a redukcii stresu.

Psy si vďaka týmto hračkám trénujú svoje zmysly a živočíšne pudy. Zviera podnecujú k tomu, aby riešilo hádanky, hlavolamy a rôzne komplikované situácie. Tieto hračky v sebe často môžu ukrývať aj obľúbené pamlsky, pričom pes sa k nim musí dopracovať. Podporujú rozvoj psích schopností a zlepšujú ich celkovú mentálnu pohodu. Okrem skrytých maškŕt môžu vydávať zvuky a nabádať psa k aktívnemu hraniu. Interaktívne hračky pre psov majú výhodu v tom, že dokážu dlho udržať ich pozornosť a sú dobrou prevenciou pred deštruktívnym správaním.

Mäkké plyšové hračky sú síce častou obeťou psieho chrupu, no mnohým psom ponúkajú skvelý zdroj zábavy. Či už s nimi trávia čas počas hry alebo plyšové hračky vnímajú ako kamošov na túlenie v pelechu, takýto darček dokáže psíka potešiť, dopriať mu pohodlie a pozitívne vplývať na jeho mentálne zdravie.

Dentálne hračky pre psov predstavujú účinný prostriedok na podporu zdravia ich ústnej dutiny a zároveň psom ponúkajú možnosť zabaviť sa a dobre si odskúšať svoje žuvacie schopnosti. Tieto hračky majú často drsné povrchy a výstupky, ktoré pomáhajú odstraňovať zubný kameň a predchádzať tvorbe povlaku. Takýto darček pre psapreventívny účinok z hľadiska zdravia jeho chrupu a súčasne pozitívne vplýva aj na celkové zdravie zvieraťa. Darček, ktorý je vskutku užitočnou odmenou.

Pelech pre psa nie je len miestom na oddych, ale aj bezpečným a útulným úkrytom, ktorý psa chráni a zabezpečuje mu jeho komfortné prostredie. Predstavuje jeho teritórium, kde môže tráviť čas sám a relaxovať. Komfortný peliešok je pre psa zárukou pohody, oddychu a predstavuje ideálne miesto na jeho spánok. Pri výbere takéhoto darčeka zohľadnite predovšetkým priestorové nároky vášho domáceho miláčika, aby sa v pelechu necítil obmedzujúco.

Možno počas horúcich letných dní hľadáte efektívny spôsob, ako vášho štvornohého kamaráta schladiť. Počas leta si pes zaručene obľúbi chladiacu podložku, ktorej účelom je počas odpočinku telo psa účinne ochladzovať. Sú vyrobené z materiálov, ktoré absorbujú telesné teplo psa a zároveň mu poskytujú príjemný pocit osvieženia. Jedným z hlavných benefitov chladiacich podložiek je schopnosť regulovať teplotu psa a predchádzať jeho prehriatiu.

Žuvacie maškrty a kosti pre psov sú vynikajúcim darčekom pre štvornohých priateľov. Radosť zo žuvaniavynikajúca chuť takýchto maškŕt predstavuje skvelú kombináciu. Poskytujú zábavu a stimuláciu, hlavne pre psov, ktorí majú tendenciu žuvaním si predmetov uvoľňovať svoju energiu a nervozitu. Súčasne takéto hračky podporujú dentálnu hygienu, hlavne ak ide o odstraňovanie zubného povlaku alebo starostlivosť o ďasná.

Neexistuje pes, ktorý by sa nepotešil obľúbenej maškrte. Sušené pamlsky často obsahujú kvalitné bielkoviny, vitamíny a minerály, ktoré podporujú silné svaly, zdravú kožu a lesklú srsť. Zvyčajne sú vyrobené z rôznych druhov mäsa alebo obsahujú rôzne ďalšie potraviny, takže sa pri výbere darčeka pre psa snažte vybrať vhodnú príchuť. Žuvanie týchto pamlskov môže tiež pomôcť uvoľniť energiu a stres.

Tieto špeciálne maškrty sú navrhnuté tak, aby pomáhali udržiavať zuby a ďasná psa zdravé. Jednou z hlavných výhod dentálnych maškŕt je ich schopnosť odstraňovať zubný povlak a predchádzať tvorbe zubného kameňa či kazov. Pri žuvaní dochádza k mechanickému čisteniu zubov, čím sa znižuje riziko zubných problémov a zlepšuje celková ústna hygiena psa. Môžu tiež pomôcť osviežiť dych psa.

Niektorí psí labužníci si radostne pochutnajú na chutnej a voňavej maškrte v podobe salámy pre psy. Ide o lahodné pochúťky, ktoré sú pre psa skutočnou odmenou. Kvalitné psie salámy obsahujú vysoký podiel kvalitného mäsa, dôležitých živín a obohatené môžu byť o rôzne vitamíny. Saláma pre psa je tiež vhodnou motiváciou po tréningu za skvele odvedenú prácu. Ak v jedálničku táto pochúťka nie je pravidelne, potom pôjde o ideálny darček.

Jednou z hlavných výhod paštét pre psov je ich výživný obsah, chuť a mäsitá aróma. Ak na jedálničku vášho psa nie sú psie paštéty pravidelne, potom ako darček môžu byť ideálnou voľbou. Často sú psie paštéty obohatené o rôzne vitamíny, minerály a viaceré prospešné živiny. Spestriť tak príležitostne psí jedálniček práve takouto dobrotou môže byť určite odmenou.

BARF pre psov predstavuje výživový koncept, ktorý zdôrazňuje prirodzenú stravu pre psov, založenú na surovom mäse, kostiach a zelenine. Ak tento spôsob stravovania nerealizujete, psa môžete prekvapiť aj takouto enormne kvalitnou formou stravy. Jednou z hlavných výhod Barfu pre psov je skutočnosť, že podporuje ich prirodzené fyziologické potreby. Surové mäso poskytuje dôležité živiny, vitamíny a minerály, ktoré môžu prispieť k silným svalom, zubom, zdravej koži a srsti. Takéto kvalitné suroviny sú lepšie pre tráviaci systém psa a neobsahujú žiadne chemické ani umelé prídavky.

Miska pre psa je praktickým vybavením, ktorá ako darček poteší psa i jeho majiteľa. Predovšetkým však predstavuje vybavenie, ktoré deň čo deň využíva samotný pes. Kvalitná miska by mala byť dostatočne veľká pre dané plemeno a mala by sa dať ľahko čistiť. V neposlednom rade môže byť kvalitná miska pre psa aj estetickou záležitosťou, ktorá však psa bude zaujímať menej, ako jej obsah.

Čerstvá pitná voda je dôležitá pre zdravie každého psa. Fontány pre psov sú výborným darčekom, ktorý nielenže prinesie radosť vášmu psovi, ale prinesie aj niekoľko výhod, ktoré súvisia s kvalitou vody, ktorú pes pije. Fontány stimulujú psa k tomu, aby vodu pil častejšie. Voda je prefiltrovaná a vďaka prúdeniu je neustále okysličovaná. Nejde teda o stojatú vodu. V neposlednom rade sa pes s prúdom vody počas pitia dokáže milo zabaviť.

Kvalitná starostlivosť o srsť je niečo, čo ocení každý psí kamarát. Kvalitný hrebeň alebo kefa na vyčesávanie srsti môže pomôcť udržiavať srsť psa čistú a zdravú. Hrebeň či kefa predstavujú teda praktický darček, ktorým psíkovi doprajete adekvátnu starostlivosť. Kefovanie nielenže pomáha odstraňovať odumreté vlasy, ale aj stimuluje psiu kožu. Česanie a kefovanie môžu byť príjemnými aktivitami, ktoré posilňujú vzťah medzi majiteľom a psom. Mnohé psy sú túto aktivitu náležite užívajú a môžu počas nej relaxovať.

Pravidelné prechádzky vonku v chladnejšom počasí vášmu psovi určite spríjemnia teplé bundy alebo hrejivé vesty. Bundy a vesty poskytujú psovi ochranu pred nepriaznivým počasím, ako sú dážď, vietor alebo chlad. Kvalitné bundy sú vyrobené z pohodlných a ľahkých materiálov, ktoré neobmedzujú pohyb psa. Mnohé z nich disponujú reflexnými prvkami, takže sú aj bezpečnostným prvkom.

V prípade niektorých plemien môžu byť chlad a nižšie teploty problematické. Udržať psa v teple je veľmi dôležité. Mikiny ši svetre pre psa nie sú len módnym doplnkom, ale predovšetkým prispievajú k optimálnej pohode zvieraťa. Poskytujú tepelný komfort a tiež chránia psa pred nečistotami. K dispozícii je takéto oblečenie pre psa v rôznych veľkostiach od čivavy až po nemeckú dogu. Stačí si takýto darček vybrať z bohatej ponuky.

Okrem hrejivého pelechu môžete psa potešiť aj kvalitnou a odolnou psou búdou. Ide o výborný darček hlavne vtedy, ak pes trávi väčšinu času práve vonku. Vonkajšia búda poskytuje psovi jeho osobný priestor, je jeho teritóriom a v prvom rade mu umožňuje tráviť čas v pohodlí a teple, hoci trávi čas v exteriéri.

Zábavu počas leta v bazéne si môže užiť aj štvornohý miláčik. Vhodným prekvapením môže byť práve psí bazén. Bazény pre psov sú ideálne na obdobie teplého počasia, pretože pes sa môže osviežiť a ochladiť vo vode. Okrem toho sú pre psa zdrojom zábavy a fyzickej aktivity. Plávanie a hranie vo vode poskytujú psom nové podnety a zážitky, čo môže prispieť k ich celkovému blahu a spokojnosti.


Ďalšie články z kategórie Psy

Vaše hodnotenie:
(93.2%)