Tréning/výcvik

Odkedy začať s tréningom psa? Dá sa vycvičiť každé plemeno? Vychovať poslušného a spokojného psíka sa môže miestami zdať náročné, najmä počas výcviku šteniatka alebo puberty psa, ale nie je to nemožné. Poradíme vám, ako zvládnuť prípadné problémové správanie, ako naučiť chlpáča spolupracovať a dôverovať vám za každých okolností.

Canicross

Canicross – beh so psom na postroji. Tréning a potrebná výbava pre psa

Ako so psom začať behať a aký prístup k tréningu psa zvoliť? Akú výbavu pre psa potrebujem a čoho sa vyvarovať? Na všetko vám v našom článku odpovieme.
Ako naučiť psa aportovať

Ako naučiť psa aportovať

Naučiť psa aport podľa príručky nie je jednoduchou záležitosťou. Nie je aport ako aport. My pre vás máme niekoľko tipov, ako psa naučiť aportovať.
Ako naučiť psa pýtať sa von

Ako naučiť psa pýtať sa von – naučte psa cikať vonku

Už od šteňacieho veku treba psa učiť správnym hygienickým návykom a disciplíne. Ako naučiť psa pýtať sa von? Ako naučiť psa cikať a kakať vonku?
Ako odnaučiť psa štekať

Ako odnaučiť psa štekať

Čo proti štekaniu psa robiť? Najlepšou možnosťou je začať so psom pracovať už v šteňacom veku. Ak neželený štekot u dospelého psa pretrváva alebo sa zrazu objaví, dôležité je identifikovať príčinu.
Ako naučiť psa, aby neutekal

Ako naučiť psa, aby neutekal

Prečo pes uteká z domu, môže mať viacero príčin. Takisto existuje viac spôsobov, ako naučiť psa, aby neutekal z domu alebo sa nesnažil preskakovať plot. Čo robiť, aby pes neutekal?
Ako naučiť psa na klietku

Ako naučiť psa na klietku

Klietkovanie psa môže pomôcť predísť deštruktívnemu správaniu psa a napomôcť pri odstraňovaní úzkosti zo samoty. Aké sú výhody výcviku psa na klietku?
Ako naučiť psa na vodítko?

Ako naučiť psa na vodítko?

Naučiť psa chodiť na vodítku si vyžaduje trpezlivosť a takisto správnu tréningovú metódu. Variantov tréningu je viac a ak už s nejakou tréningovou metódou začnete, dodržiavajte ju a vsaďte na pravidelnosť.
Ako naučiť psa chodiť pri nohe

Ako naučiť psa chodiť pri nohe

Nie je nič príjemné, ak sa váš štvornohý miláčik ťahá na všetky strany, určuje tempo chôdze a chce zakaždým objavovať a všetko čuchať. Chodenie pri nohe má viacero praktických dôvodov.
Ako odnaučiť psa skákať

Ako odnaučiť psa skákať na ľudí, iné psy či posteľ?

Skákanie psa na majiteľa, cudzích ľudí, návštevy, na dvere či na posteľ nie sú u štvornohého kamaráta žiaducim správaním. Ako odnaučiť psa skákať na ľudí či dvere?
Ako odnaučiť psa hrabať

Ako odnaučiť psa hrabať

Hrabanie je pre psa veľmi prirodzené. Pre niektoré plemená viac, pre iné menej. Vyhrabaná diera uprostred kvetinového záhonu však určite nie je dobrou správou. Ako odnaučiť psa hrabať v záhrade?
Ako odnaučiť psa ťahať na vodítku?

Ako odnaučiť psa ťahať na vodítku?

To, že bude pes kráčať popri vás alebo len mierne pred vami je možné dosiahnuť výcvikom. Ako odnaučiť psa ťahať na vodítku? Prečo psy na vôdzke ťahajú?
Ako odnaučiť psa zavýjať?

Ako odnaučiť psa zavýjať?

Rovnako ako pri iných zlozvykoch aj pri zavýjaní je potrebný včasný výcvik a vhodná tréningová metóda. Ako naučiť psa byť sám doma? Prečo pes zavýja v noci?
Ako odnaučiť susedovho psa štekať

Ako odnaučiť susedovho psa štekať

Ak sa akustický prejav susedovho psa stane vaším budíkom, nedá vám spávať a neviete, ako situáciu riešiť, máme pre vás niekoľko tipov. Existuje spôsob, ako odnaučiť susedovo psa štekať?
Ako naučiť psa na podložku?

Ako naučiť psa na podložku – plienku?

Na vykonanie potreby doma slúžia podložky na cikanie alebo psie záchody. Ako naučiť psa na podložku na cikanie? Je vhodné psa za vyšpinenie sa na nesprávne miesto trestať?
Základné povely pre psa

Základné povely pre psa: sadni, daj labku, ľahni, zostaň, k nohe, miesto, popros, štekať a ticho

Základné povely by ste psíka mali učiť od chvíle, ako si ho prinesiete domov, či už ide o šteniatko alebo o odrasteného psíka, ktorého si privediete z útulku. Aké základné povely by psík mal vedieť a ako ho ich naučiť?