Život s mačkou

Môže mať síce rôzne úskalia, napriek tomu môže byť niekedy naozaj zaujímavý. Milovníci mačiek vedia, že si často brúsia pazúriky o nábytok, hoci majú k dispozícii škrabadlo, chlpy z nich sú všade, na oblečení i v jedle, rady si pochutnávajú na vašom jedle a milujú káble, preto ich treba pred nimi vždy skrývať. Zákazy mačka zväčša neberie vážne a hrať sa s vami bude len vtedy, keď na to bude mať náladu. Život s mačkou by aj napriek viacerým negatívam tí, ktorí už mačku majú, nemenili. Ide jednoducho o miláčika, na ktorom budete závislí. V našich článkoch o živote s mačkou v byte sa dozviete rôzne nápomocné informácie, ako si spolunažívanie s mačkou uľahčiť a poskytnúť jej pohodlný domov.

Ako rozoznať mačku od kocúra

Ako rozpoznať mačku od kocúra: Pohlavie mačiatka – rozdiel medzi mačkou a kocúrom

Rozpoznať pohlavie mačky môže byť na prvý pohľad náročné, hlavne pokiaľ ide o mačiatka. Tie ešte nemajú úplne vyvinuté pohlavné orgány a stavba tela je veľmi podobná.
Mačka v byte

Mačky v byte – výhody, nevýhody, skúsenosti, starostlivosť

Starostlivosť o mačku chovanú v byte sa v mnohom nelíši od chovu v dome, no je niekoľko aspektov, na ktoré sa treba zamerať a venovať im zvýšenú pozornosť.
Mačacia tráva

Mačacia tráva (šachor, tráva pre mačky) – pestovanie Cyperus Zumuly

Konzumácia rastlinných zložiek pomáha mačkám pri trávení ťažko stráviteľného obsahu žalúdka a prináša aj ďalšie benefity. Aké to sú?
Dvierka pre mačku

Automatické, magnetické alebo dvierka pre mačky s mikročipom. Ako naučiť chodiť mačku cez dvierka?

Mačacie dvierka sa môžu stať doslova kľúčom od vášho domu pre mačku, ktorý jej (a nakoniec aj vám) uľahčí každodenný život. Aké zvoliť?
Ako vyrobiť domček pre mačku

Ako vyrobiť domček pre mačku – kartónový, polystyrénový, prútený alebo drevený na von i dovnútra

Prinášame vám viacero tipov na výrobu vonkajších i vnútorných, lacných aj tých drahších, jednoduchých, i trošku komplikovanejších domčekov pre mačky.
Jedovaté rastliny pre mačky

Jedovaté rastliny pre mačky – je aloe vera, calathea, dracéna, oleander, pilea a modrica jedovatá?

Mačky a kvety, rastliny, bylinky, to je príbeh, ktorý pozná každý majiteľ týchto úžasných zvierat. Je preto dôležité, aby ste sa vyhli pestovaniu jedovatých rastlín, ktoré môžu vašej mačke ublížiť.
Ako naučiť mačku poslúchať

Ako naučiť mačku poslúchať – výchova mačky, mačací tréning. Čo sa môže mačka naučiť?

Mačky sú inteligentné zvieratá, ktoré vás pri správne zvolenom tréningu prekvapia svojou šikovnosťou. Môžete trénovať základnú poslušnosť, odnaučť ju zlozvykom i naučiť triky.
Ako vyrobiť škrabadlo pre mačky

Ako vyrobiť škrabadlo pre mačky lacno – na stenu, po strop, rohové alebo strom

Vašej mačke musíte dopriať dostatok pohybu, aktivitu a to, čo je pre ňu prirodzené. Jednou z vecí, ktorá jej poskytne všetko vymenované, je škrabadlo. Ukážeme vám, ako ho vyrobiť lacno, jednoducho a rýchlo.