Ako strihať yorkshira?

Ako strihať yorkshira?

Publikované: 31.03.2023
Aktualizované: 17.07.2023

Strihanie je dobré začať kúpeľom, čím sa zbavíte nečistôt zo srsti. Po dôkladnom osušení je potrebné srsť rozčesať a zbaviť sa akýchkoľvek uzlíkov za pomoci špeciálnej kefy. Na samotné strihanie si pripravte nožnice na srsť, zastrihávací strojček a miesto, kde budete yorkshira strihať. Môže ísť o vyvýšené miesto ako stôl, no zabezpečte, aby bol vôdzkou priviazaný a nemohlo sa stať, že by došlo k pádu. Ak je srsť už príliš dlhá, skráťte ju najprv nožnicami po celom tele. Pre pekný strih je však potrebné použiť strojček, ktorým srsť zastrihnete v rovnomernej dĺžke.

So zastrihávaním začnite najprv na chrbte, pričom srsť nezabudnite vyčesávať, aby bol strih čo najrovnomernejší. Nadstavec na strojčeku si upravte na kratší strih a prejdite na nohy. Pohybujte sa opatrne okolo labiek, aj keď okolie prstov budete musieť dokončiť nožnicami. S kratším nadstavcom zostrihnite taktiež srsť na krku a bruchu. Pozor na okolie genitálií. Srsť môžete skrátiť v ich blízkostí, no neprechádzajte strojčekom priamo po nich.

Najťažšou časťou je určite tvár yorkshira, ktorá je malá, treba si dať záležať na detailoch a dať pozor v okolí očí. Srsť na tvári môžete najprv zastrihnúť strojčekom, kde je to možné, no potom vezmite nožnice a upravte srsť okolo nosa, uší a očí. Pri strihaní týchto partií sa uistite, že je pes pokojný, chváľte ho a odmeňujte maškrtami. Napokon môžete psíka ešte raz dobre vyčesať, aby ste sa zbavili zostrihnutej srsti.


Ďalšie články z kategórie Psia poradňa

Vaše hodnotenie:
(89.2%)